Organiziranost vrtca

Vrtec Šempeter pri Gorici, ki ga sestavlja pet enot: Mavrica, Žarek, Sonček (v Vrtojbi), Zvezdica (na Vogrskem) in oddelek vrtca na pediatriji Splošne bolnišnice Šempeter, je z ustavnim aktom, opredeljen kot enota pri Osnovni šoli Ivana Roba Šempeter pri Gorici.

Vrtec Šempeter pri Gorici je ustanovljen za izvajanje družbeno organizirane vzgojno – izobraževalne dejavnosti predšolskih otrok v občini Šempeter – Vrtojba in v občini Renče – Vogrsko. Osnovno šolo Ivana Roba in vrtec vodi ravnateljica. Vrtec ima tri skupne službe za vse enote vrtca, in sicer: pomočnico ravnateljice za vrtec, svetovalno delavko in knjigovodjo, ki pripravlja obračune oskrbnin.

Hrano (malice in kosila) pripravljajo v šolski kuhinji. Dietno prehrano pripravljajo v šolski kuhinji za otroke, ki imajo zdravniško priporočilo.

Za vzdrževanje in razna popravila v vzgojno-izobraževalnih enotah in na igriščih, skrbi tehnično osebje.