Oblike sodelovanja s starši

Roditeljski sestanki

V tem šolskem letu bomo, če bodo razmere dopuščale, izpeljali dva roditeljska sestanka za posamezno skupino.

Pogovorne ure

Pogovorne ure so enkrat mesečno. Stalni urnik pogovornih ur oblikuje vsaka vzgojiteljica s starši na prvem roditeljskem sestanku. Po potrebi se lahko dogovori za nov termin in upošteva utemeljene želje in potrebe staršev.

Skupna srečanja

Skupna srečanja imamo ob raznih prireditvah, praznovanjih, predavanjih. Poglabljajo se stiki

med otroki, starši in osebjem v vrtcu.

Pogovori s starši

Ob prihodu otroka v vrtec ali odhodu iz vrtca lahko starši z vzgojiteljico izmenjate krajše informacije, ki so pomembne za spremljanje otrokovega počutja v vrtcu. Kratka izmenjava informacij je mogoča tudi po telefonu ali eAsistentu. V garderobah so  tudi kotički s pisnimi informacijami in izdelki otrok. Namen teh kotičkov je, da vidite kaj otroci delajo v vrtcu. Ob zaključku šolskega leta starše zaprosimo, da izpolnijo vprašalnik, v katerem lahko zapišete svoje želje in pripombe in izrazite svoje pohvale ali pomisleke zaradi našega dela.

Svet staršev

Svet staršev sestavljajo predstavniki staršev vseh oddelkov vrtca, izvoljenih na prvem roditeljskem sestanku v šolskem letu posameznega oddelka. Svet staršev predlaga nadstandardne programe in daje soglasje k predlogu ravnateljice o nadstandardnih storitvah. Svet daje mnenje o predlogu programa razvoja vrtca in razpravlja o Letnem delovnem načrtu. Predstavniki vzgojnega osebja poročajo tudi o vzgojni problematiki in skupaj s starši oblikujejo strategijo svojega delovanja. Svet tudi obravnava pohvale ali pripombe staršev v zvezi z vzgojnim delom in voli predstavnika v Svet zavoda.

Pomočnica ravnateljice za vrtce

Delo pomočnice ravnateljice za vrtce je raznoliko. Vrata njene pisarne so odprta za vaše predloge in pobude. Glede na to, da imamo 16 oddelkov, pomočnica ravnateljice opravlja tudi pedagoške ure v oddelkih.

Svetovalna služba za vrtce

Kljub stalni skrbi staršev in vseh, ki delamo z otroki, se nam zgodi, da za nastalo situacijo ne najdemo rešitve, potrebujemo nasvet ali zgolj pogovor. Otrok postane svojevoljen, se upira odhodu v vrtec, joče, odklanja hrano, ne mara novorojenca, je agresiven ali pretirano tih in zadržan, skratka, staršem in vzgojnemu osebju se zdi, da »nekaj ni v redu«. V tem primeru se lahko obrnete na svetovalno delavko. Ker delo svetovalne delavke zajema spremljanje razvoja skupin v vrtcu kot posameznika, je bolje, da se za obisk dogovorite, da si bo lahko vzela dovolj časa za vas in vam prisluhnila. Skupaj boste poiskali načine za reševanje situacije, da vaše »male« skrbi ne prerasejo v velike in težko rešljive probleme.

Osnovna šola Ivana Roba | Vse pravice pridržane. 2023