Uvajanje v vrtec

Otroci, ki v vrtec prihajajo prvič, imajo možnost postopnega uvajanja. Na ta način je otrokom in staršem omogočeno manj stresno prilagajanje na nov način bivanja. Po trenutnih priporočilih NIJZ so starši, ob uvajanju, lahko prisotni v vrtcu. Vzgojiteljica starše in otroke razporedi v več skupin, ki dnevno prihajajo v različnem časovnem zaporedju. Pred uvajanjem otroka v vrtec, starši navežejo stik z vzgojiteljico in/ali pomočnico vzgojiteljice preko telefona. Postopno uvajanje se lahko začne z dnem, s katerim je otrok vpisan v vrtec (npr. 1.9.2023). Priporočeno je, da se otrok uvaja ves čas z istim staršem. Uvajanje traja od par dni do enega tedna. Pri uvajanju je pomembno, da otrok začuti, da starši zaupajo strokovnim delavcem in so pripravljeni na oddajo otroka v vrtec. Upoštevanje želja in potreb staršev ter prepoznavanje njihovih stisk, je pot za vzpostavitev zaupanja staršev do strokovnih delavcev vrtca.