Dopolnilni in dodatni pouk

DODATNI POUK se organizira za učence, ki pri posameznih predmetih presegajo določene standarde znanja.

DOPOLNILNI POUK je organiziran za učence, ki potrebujejo pomoč pri učenju. V okviru kurikuluma osnovne šole se zmanjšuje število pedagoških ur, namenjenih dopolnilnemu in dodatnemu pouku. Dodatni in dopolnilni pouk bosta realizirana v obsegu, kot ga zahteva predmetnik osnovne šole.

DOPOLNILNI IN DODATNI POUK 2023/2024

Popoldanska učna pomoč

Popoldanska učna pomoč je namenjena učencem od 6. do 9. razreda in je prostovoljna.

Potekala bo ob ponedeljkih, torkih in četrtkih po pouku, med 12.30 in 15.15. Izvaja jo učiteljica Tjaša Prunk.

Popoldanska učna pomoč NI nadomestilo za obiskovanje dopolnilnega pouka, ampak je možnost, da se učenci pod mentorstvom učitelja urijo v organizaciji lastnega učenja - napišejo domačo nalogo, naredijo dodatne vaje za pripravo na preverjanja in ocenjevanja znanja, spoznavajo nove učne strategije ter nudijo in prejemajo pomoč sovrstnikov. Učiteljica bo sodelovala z učitelji, ki otroka poučujejo in s šolskimi svetovalnimi delavkami, ki bodo po potrebi spremljale delo otrok.

K popoldanski učni pomoči se lahko vključijo tudi učenci, ki čakajo na izbirne predmete.