Vzgojno delovanje šole

Vzgojno delovanje šole je strokovno delo, ki se izvaja v skladu s pravili stroke, v skladu z Zakonom o osnovni šoli in na njegovi podlagi izdanimi predpisi in akti šole.

Vzgojni načrt

Vzgojni načrt vsebuje vzgojne dejavnosti in oblike vzajemnega sodelovanja šole s starši ter njihovo vključevanje v uresničevanje vzgojnega načrta.

Dne 28. 2. 2024 je Svet zavoda Osnovne šole Ivana Roba Šempeter pri Gorici sprejel naslednji VZGOJNI NAČRT.

Pravila šolskega reda

Na podlagi vzgojnega načrta šola v pravilih šolskega reda natančneje opredeli dolžnosti in odgovornosti učencev, načine zagotavljanja varnosti, pravila obnašanja in ravnanja, določi vzgojne ukrepe za posamezne kršitve pravil, organiziranost učencev, opravičevanje odsotnosti ter sodelovanje pri zagotavljanju zdravstvenega varstva učencev.

Dne 28. 2. 2024 je Svet zavoda Osnovne šole Ivana Roba Šempeter pri Gorici sprejel PRAVILA ŠOLSKEGA REDA in pripadajočo PRILOGO A Pravil šolskega reda (Seznam kršitev, postopkov in ukrepov).