Šole v naravi, tabori in ekskurzije

ŠOLA V NARAVI

Šola izvaja del obveznega programa in drugih dejavnosti kot šolo v naravi. Je organizirana oblika vzgojno-izobraževalnega dela, ki poteka strnjeno tri ali več dni izven prostora šole. Za učence, ki se šole v naravi ne udeležijo, osnovna šola v tem času organizira primerljive dejavnosti.

V šolskem letu 2024/2025:

• Krvavec zimska šola v naravi, 6. razred
  • Debeli Rtič, 4. razred
  • CŠOD Rak, tabor za učence z dosežki

DNEVI DEJAVNOSTI

Dnevi dejavnosti so tisti del obveznega programa osnovne šole, ki medpredmetno povezujejo discipline in predmetna področja, vključena v predmetnik osnovne šole. Dnevi dejavnosti potekajo po letnem delovnem načrtu šole, ki določa njihovo vsebino in organizacijsko izvedbo.
PDF seznam dnevi dejavnosti

NADSTANDARDNE EKSKURZIJE

Te vrste ekskurzij spadajo v nadstandardno obliko dejavnosti in za učence niso obvezne. Organizirane so zunaj rednega pouka (sobota, med počitnicami ...). Izvedejo se le ob dovolj velikem interesu učencev (polno zaseden avtobus po najugodnejši ceni).

KAMUDELEŽENCIVODJA DEJAVNOSTI

Naravoslovna ekskurzija Značilnosti Dinarsko kraškega sveta

5.r

Maja Strgar