Status športnika in mladega umetnika v osnovni šoli

Zakon o osnovni šoli učencem v 51. členu omogoča pridobitev statusa perspektivnega ali vrhunskega športnika ter perspektivnega ali vrhunskega mladega umetnika.

Postopek za pridobitev statusa in prilagajanje šolskih obveznosti urejajo Pravila o prilagajanju šolskih obveznosti za učence s statusom športnika in učence s statusom mladega umetnika.

PDF pravila

Starši, ki želijo pridobiti pravico do prilagajanja šolskih obveznosti za svojega otroka, morajo na šolo vložiti pisno vlogo s prilogami. Pisno vlogo in pripadajoče priloge, morajo starši učenca:

• poslati v zaprti kuverti po pošti na naslov Osnovna šola Ivana Roba Šempeter pri Gorici, Andreja Gabrščka 1, 5290 Šempeter pri Gorici s pripisom »ZA STATUS« ali
  • oddati v zaprti kuverti v tajništvo Osnovne šole Ivana Roba Šempeter pri Gorici.

Vlogo najdete med obrazci, prav tako je na razpolago v tajništvu šole.

Vloge za dodelitev statusa se praviloma oddajo do 30. septembra v tekočem šolskem letu, lahko pa tudi kadarkoli med šolskim letom.

Pojdi na obrazce

Evidenca registriranih in kategoriziranih športnikov: https://www.olympic.si/evidenca