Jedilnik

Malica
Marmelada, kisla smetana, kruh s semeni, čaj, sadje
Kosilo
Brokolijeva juha, pire krompir, polpet iz mletega govejega mesa, baby korenček, voda
Suho sadje, kruh, voda
Malica
BIO pirin mlečni rogljič, bela kava, sadje
Kosilo
Polnozrnat kus kus, puranje meso v omaki z zelenjavo, paradižnik, 100 % napitek/čaj
Pop. malica
BIO ovsena bombeta s sirom, sadje, voda
Piščančja salama, ovsen kruh, sveža kumarica, 100 % napitek/čaj
M(Vrtec, jasli)
Umešana jajčka, ovsen kruh, sveža kumarica, 100 % napitek/čaj
Kosilo
Sirovi tortelini, paradižnikova omaka, parmezan, zelena solata, čičerika, 100 % napitek
Banana, navaden jogurt
Prosena kaša na BIO mleku, sadje | ŠS – domače hruške
Kosilo
Zdrobova juha z jajci, panirana riba, naribano zelje s krompirjem, 100 % napitek/čaj
Sadna skutka, grisini
Tunin namaz, pirin kruh, češnjev paradižnik, 100 % napitek/čaj
Kosilo
Mineštra iz suhih stročnic, pečene piščančje kračke, rdeča pesa, voda
Keksi Plazma, mleko
Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

V jedilnikih se pojavljajo alergeni, kot so: gluten, jajca, mleko in mlečni proizvodi, listna zelena, zrnje soje, oreščki, arašidi, gorčično seme, sezamovo seme, žveplov dioksid in sulfiti, volčji bob, mehkužci, raki, ribe. Kateri alergeni so prisotni v posamezni jedi je podrobneje opisano v katalogu jedi z alergeni. Ta je na vpogled v vsaki enoti.
DIETE Otroci/učenci z medicinsko predpisano dieto imajo isti jedilnik z prilagoditvami za posamezno dieto. V primeru, da osnovne sestavine jedilnika (testenine, mleko…) za dieto niso primerne, jih nadomestimo z drugim primernim živilom (testenine brez jajc, brez glutena, rastlinski napitek…). Podrobnejše informacije o tem kaj je posamezni otrok/učenec dobil za malico in popoldansko malico dobite v enoti, za kosilo pa v centralni kuhinji.