Nazaj na Šem5ko

Gibanje in igra v naravi: Interesna dejavnost za prvi razred

17.10.2024

V naši šoli se zavedamo, kako pomembno je gibanje za razvoj otrok, zato smo letos prvič uvedli interesno dejavnost, ki spodbuja aktivno preživljanje prostega časa v naravi. Prvi pohod smo izvedli 16. oktobra 2024, in sicer s ciljem, da otroke naučimo, kako uživati v gibanju ter hkrati poskrbimo za njihovo varnost.

Zbrali smo se pred šolo, kjer smo otrokom razložili pravila varne hoje v strnjeni koloni. Pot nas je vodila skozi mestno središče, kjer so otroci imeli priložnost opazovati okolico in se učiti o prometni varnosti.

Nadaljevali smo pot proti športnemu parku, kjer smo hodili po kolesarski stezi. Ko smo prispeli v Rožno dolino, smo si privoščili malico iz nahrbtnikov. Po malici so se otroci lahko sprostili in uživali v igri na igralih. Bilo je veselo in energično, saj so se med seboj povezovali in razvijali socialne veščine.

Utrujeni, a zadovoljni, smo se vrnili v šolo, kjer smo zaključili naš prvi pohod. Ta izkušnja je bila pomembna ne le za telesno aktivnost, temveč tudi za krepitev prijateljskih vezi in razvijanje ljubezni do narave. Veselimo se novih dogodivščin v naravi, ki jih bomo imeli v prihodnosti!

Karmen Grosar, Urška Gregorčič