Nazaj na Šem5ko

KNJIGE IN ORIGAMI ZA PRVI ŠOLSKI DAN

25.09.2024

Novo šolsko leto je vedno znova vznemirljivo, saj učence čakajo novi izzivi, morda novi sošolci in sošolke ter novi učitelji in učiteljice. Največ novosti čaka učence, ki prvič prestopajo šolski prag, nekateri pa so zaradi zdravljenja v bolnišnici prikrajšani za prve vtise. Vsem tem želimo bolnišnični pedagoški delavci polepšati prvi šolski dan.

Letos smo ga popestrili z ustvarjalnimi delavnicami in skupaj s tistimi, ki so bili dovolj pri močeh, ustvarili origame, izdelke iz papirja. Mlajši učenci so tako spoznali način izdelovanja origamov, ko so napravili knjižno znamenje in ga tudi že uporabili v knjigi, ki so jo dobili za darilo ob tem posebnem dnevu.

Ob ustvarjanju smo ugotovili, da nekateri že poznajo to tehniko in znajo sami izdelati zanimive predmete. Seveda smo jih prosili, da nam predajo svoje znanje in se tudi mi od njih naučili nekaj novega. Ja, včasih se tudi učitelji učimo od učencev.

Andreja Krumberger, bolnišnična učiteljica