Nazaj na Šem5ko

ŠOLSKA BORELA

19.09.2024

Že vrsto let v Vrtojbi praznujemo  kulturno, etnološko in športno prireditev Boreljado. Letos je potekala od petka, 30. 8., do nedelje, 1.9. V sklopu razstave »Z njive na mizo«, so učenci sodelovali z likovnimi deli, ki so bila razstavljena v Hramu. Letos pa je tudi naša šola dobila svojo borelo. Podaril jo je gospod Jedrlinič, za peskanje je poskrbelo Kulturno društvo Tojva, prebarval in polakiral jo je hišnik Tadej. Okrasili smo jo s starimi predmeti, ki so jih nekoč uporabljali učenci in učitelji pri matematiki. Borela, ki je bila prvi šolski dan razstavljena pred šolo, se sedaj nahaja v pritličju naše podružnične šole v Vrtojbi. Vsem, ki so pripomogli, da je borela zopet oživela tudi pri nas, se lepo zahvaljujemo.

ŠOLSKA BORELA