ŠOLSKA PREHRANA 2024/25

Z novim šolskim letom vstopajo v veljavo novosti v povezavi s prehranskimi smernicami. Več na to temo si lahko preberete v spodnjem letaku:

SKUPAJ DO ZDRAVE IN TRAJNOSTNE PREHRANE

Šola učencem ponuja naslednje obroke:

• dopoldansko malico (cena 1,10 €),
  • kosilo (cena 1. – 5. razreda 3,12 € in 6. – 9. razreda 3,24 €),
  • popoldansko malico (cena 1,09 €),
  • dietno prehrano v okviru svoje zmožnosti.

Dietno prehrano lahko uveljavljate starši učencev na podlagi obrazca: potrdilo o medicinsko indicirani dieti za otroka. Za vsako šolsko leto morate predložiti novo zdravniško potrdilo, razen v primeru, ko je potrdilo izdano kot trajno. Z zdravniškim potrdilom se oglasite v kuhinji pri organizatorki šolske prehrane Mojci Belingar.

PRIJAVA NA PREHRANO ZA šolsko leto 2024/25

Starši ste svojega otroka prijavili na prehrano na predpisanem obrazcu praviloma v mesecu juniju za naslednje šolsko leto. Tako je otroku omogočeno prejemanje šolske prehrane od prvega dne novega šolskega leta oziroma z dnem, ki ste ga napisali na prijavnici. Prijavo lahko starši oddate tudi kadarkoli med šolskim letom in v tem primeru otrok prične prejemati šolsko prehrano naslednji dan od oddaje prijave oziroma z dnem, ki ga vpišete na prijavnico (prijavo se odda v tajništvo osebno ali po pošti, po e-mailu moja.malica@os-iroba.si).

PREKLIC PRIJAVE OZIROMA SPREMEMBE

Vse spremembe šolske prehrane glede na prvotno prijavo morajo biti pisne in oddane v tajništvo šole (osebno ali po pošti) ali poslane na e-mail moja.malica@os-iroba.si. Preklic velja z naslednjim dnem od oddaje preklica oziroma z dnem, ki ga vpišete na preklic.

ODJAVA IN PRIJAVA POSAMEZNEGA OBROKA TER NAČIN OBVEŠČANJA

Starši odjavite ali prijavite posamezen obrok preko aplikacije MOJA MALICA en dan prej do 10h, izjemoma 1. dan bolezni pa tekoči dan do 8h na e-mail moja.malica@os-iroba.si. Kasnejša odjava/prijava zaradi elektronskega vodenja evidence ni možna. V primeru, da obroka ne odjavite pravočasno, bo zaračunan v celoti - velja tudi za upravičence do subvencij.Povezava do aplikacije ostaja enaka. V kolikor podatkov za vstop v aplikacijo še nimate, pišite na zgoraj navedeni e-mail naslov.

Opravičilo preko eAsistenta ne velja za odjavo prehrane.

Posamezni obrok za učenca, ki je odsoten od pouka zaradi dejavnosti, ki jih organizira šola, zaradi sodelovanja pri športnih, kulturnih in drugih tekmovanjih ter srečanjih, na katerih sodeluje v imenu šole, odjavi šola sama. V primeru, da učenec zboli med poukom (odide domov), starši odjavite obroke preko e-mail naslova moja.malica@os-iroba.si.

VODENJE EVIDENCE KOSILA

Na centralni šoli imamo elektronsko vodenje kosil (na podružničnih šolah evidenco o prevzemu obrokov vodijo učitelji). Vsak učenec na centralni šoli, ki je naročen na kosilo, ima obesek, ki mu omogoča prevzem kosila. S šolskim letom 2024/25 se začnejo uporabljati novi obeski (rumeni). Za učence od 1. do 3. razreda bodo obeske hranili učitelji podaljšanega bivanja v šoli, učenci od 4. do 9. razreda pa za obeske skrbijo sami.

Če učenec pozabi obesek (dnevno v času malice naj preveri, ali ga ima s seboj), bo lahko prejel kosilo, če bo med rekreacijskim odmorom prišel v pisarno obračuna storitev k Urški Velišček. Pridobil bo potrdilo, ki mu za tisti dan omogoča prevzem kosila brez obeska. Izgubljen ali poškodovan obesek, morajo učenci takoj prijaviti v pisarni obračuna storitev, kjer jim na podlagi podpisane prijave (naročilnica) starša, izdelajo novega in zaračunajo znotraj mesečne položnice.

Doma se z vašimi otroki pogovorite, na katere obroke prehrane ga naročate in o pravilih koriščenja kosila.

SUBVENCIONIRANJE PREHRANE

Subvencija v višini cene malice pripada učencem:

• ki se redno šolajo,
  • ki so prijavljeni na malico in
  • pri katerih povprečni mesečni dohodek na osebo v družini, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku ne presega zgornje meje 5. dohodkovnega razreda.

Subvencija v višini cene kosila oziroma v višini 50 % cene kosila pripada učencem:

• ki se redno šolajo,
  • ki so prijavljeni na kosilo in
  • pri katerih povprečni mesečni dohodek na osebo v družini, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku ne presega zgornje meje 4. dohodkovnega razreda (subvencija v višini cene kosila) oziroma zgornje meje 5. dohodkovnega razreda (subvencija v višini 50 % cene kosila).

Posebni upravičenci do brezplačne malice in kosila:

Učenci in dijaki, ki so nameščeni v rejniško družino na podlagi odločbe o namestitvi otroka v rejniško družino, imajo pravico do brezplačne malice, učenci pa tudi do kosila.

Do brezplačne malice so upravičeni učenci in dijaki ki:

• so prosilci za azil,
  • so nameščeni v zavode za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami oziroma v domove za učence in obiskujejo šolo izven zavoda.

Pravica do subvencionirane prehrane

Za pridobitev subvencije vloge praviloma ni treba vlagati. Vlogo je treba na Centru za socialno delo vložiti samo v primeru, če družina na dan 1.9. tekočega leta nima veljavne odločbe o otroškem dodatku.

Starši na šoli oddate le prijavnico na prehrano, upravičenost do subvencije pa bo šola pridobila preko Centralne evidenc udeležencev vzgoje in izobraževanja.

Pojdi na obrazce